anima humana logo stowarzyszenie anima humana opp poczta anima humana
Wybierz język... flaga polska flaga niemiecka

Program "Mam Czas Dla Seniora"

 spotkanie wolontariuszy z podopieczną Program, którego realizację rozpoczęliśmy w październiku 2013 roku, skierowany jest do osób starszych i samotnych oraz rodzin opiekujących się swoimi przewlekle chorymi bliskimi.
Samotność to taki rodzaj dolegliwości, w której ulgę przynosi kontakt z drugim człowiekiem. Nasz program jest formą terapii, lekarstwem dla osób, które borykają się z osamotnieniem. Raz w tygodniu odwiedzamy osoby z Mikołowa i jego okolic chętne do spotkań z wolontariuszami naszego Stowarzyszenia. Każde spotkanie jest dla nas wolontariuszy olbrzymim przeżyciem. Z każdym kolejnym spotkaniem stajemy się coraz bliżsi sobie. Wspólne rozmowy, spacery, drobne prace domowe powodują, że rozumiemy się i spełniamy. Nasze wsparcie niesiemy również rodzinom opiekującym się swoimi chorymi bliskimi. Systematyczne odwiedziny polegają na działaniu dwukierunkowym skierowanym na osobę paliatywnie chorą - np. małe masaże kończyn górnych, terapii mowy - oraz jej opiekunów - rozmowy wspierające. Działania te są związane z planowaniem uruchomienia nowego programu pt.: "Złap Oddech". Obecnie Stowarzyszenie podjęło już pierwsze kroki w celu rozpoczęcia programu. Mamy za sobą rozmowy z władzmi miasta w związku z pozyskaniem budynku w którym będą mogły przebywać czasowo osoby starsze, chore, niepełnosprawne, którymi na stałe opiekują się ich rodziny. Podczas pobytu raz lub dwa razy w ciągu roku na okres dwóch tygodni, pensjonariusze będą mieli zapewniony pełny wachlarz usług opiekuńczo - zdrowotnych, a opiekunowie będa mogli skorzystać ze wsparcia psychologicznego i odpocząć od wyczerpującego obowiazku. Po tym czasie podopieczni wracaja do swoich rodzin.
Program "Mam Czas Dla Seniora" jest bardzo trudnym i odpowiedzialnym przedsięwzięciem. Jeżeli jesteś dojrzały, odpowiedzialny to zapraszamy do współpracy. Potrzebujemy leku o nazwie wolontariusz, który oswoi i zmniejszy ból cierpienia osób starszych i samotnych.

Zdjęcia z naszych działań w zakładce Galeria
Chcesz aby Nasza działalność dalej się rozwijała?
dotacja anima humana
Strona główna   Aktualności   Kontakt   Kopiowanie całości lub fragmentów bez zgody autora zabronione. monitoring pozycji admin Czernecki Dariusz Google