anima humana logo stowarzyszenie anima humana opp poczta anima humana
Wybierz język... flaga polska flaga niemiecka

Program "Miarka Miłości"

 spotkanie wolontariuszy z podopieczną

„Ten kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na dziesięć lat – sadzi las, daleko w przyszłość – kształci i wychowuje dzieci oraz młodzież” .

Wychowanie dzieci i młodzieży jest najważniejszym, najtrudniejszym i zarazem najpiękniejszym zadaniem jakie przychodzi nam wykonać w swoim życiu zostając rodzicem. Rozwój techniki, łatwy dostęp do informacji medialnych zakłóca czasami wykonanie życiowego zadania. Jako rodzice często doświadczamy bezsilności w skutecznym kierowaniu dzieckiem, odnosimy wrażenie, że to zadanie wychowawcze przejmowane jest przez inne źródła, niekoniecznie z dobrymi autorytetami. Ogromnym wsparciem dla rodzica w wychowaniu dziecka jest szkoła, która musi mieć jasno wyznaczone drogi jakimi będzie podążać z młodym człowiekiem przygotowując go do wartościowego, dorosłego życia. Te drogi muszą krzyżować wiedzę o świecie z kształtowaniem postaw empatii, pozwalających poznać sens człowieczeństwa.
Myśląc o przyszłości nasze Stowarzyszenie podjęło trud wspierania wychowawczego młodzieży.
Zawarte porozumienie z I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Miarki w Mikołowie rozpoczęło nowy kierunek działań w Stowarzyszeniu. Odwiedzanie z młodzieżą osób starszych w Domu Opieki Salwator Park w Mikołowie pozwala młodemu człowiekowi uczniowi - wolontariuszowi zobaczyć starość w innym wymiarze – w wymiarze starości niepopularnej, często traktowanej jako ciężar. Wspólne spotkania z ludźmi, którzy mają za sobą już prawie całe życie jest niezwykłą lekcją miłości i pokory. Obraz starego bardzo już słabego człowieka, który opowiada o swoim życiu, o swojej sile w tym życiu jest najlepszą lekcją wychowania do starości, która jest naturalną fazą życia człowieka i najprawdopodobniej będzie również częścią życia ucznia - wolontariusza. Jaka będzie nasza starość? Możemy o nią zadbać dobrze wychowując nasze dzieci, przygotowując je do pełnienia roli dobrego opiekuna swojego rodzica aby dać mu szansę na spełnianie się w człowieczeństwie.

Zdjęcia z naszych działań w zakładce Galeria
Chcesz aby Nasza działalność dalej się rozwijała?
dotacja anima humana
Strona główna   Aktualności   Kontakt   Kopiowanie całości lub fragmentów bez zgody autora zabronione. monitoring pozycji admin Czernecki Dariusz Google