anima humana logo stowarzyszenie anima humana opp poczta anima humana
Wybierz język... flaga polska flaga niemiecka

Program "Mam Czas Dla Seniora - zdrowy styl życia"

zdrowy styl życia Zdrowie to wartość o którą należy dbać przez całe życie. Złe nawyki żywieniowe, źle spędzony czas wolny przyczyniają się do różnych problemów zdrowotnych nie tylko osób starszych, ale również młodszego pokolenia. Bardzo często choroba czy brak aktywności osoby starszej powoduje marginalizację i wykluczenie.
Stowarzyszenie „Anima Humana” w ramach zadania publicznego „Mam czas dla Seniora – zdrowy styl życia” realizowanego wraz z Gminą Mikołów zaprosiło wszystkie osoby zainteresowane zdrowiem i zdrowym odżywianiem do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie na spotkanie z dietetykiem, który przedstawił rolę diety w leczeniu jelita wrażliwego (biegunki i zaparcia). Podczas spotkania degustowano zdrową żywność. Była zielona herbata ze świeżymi liśćmi mięty, chleb pełnoziarnisty moczony w oliwie z oliwek z dodatkiem cytryny itp.
Natomiast w ramach organizacji wolnego czasu zaprosiliśmy do hali MOSIR w Mikołowie na spotknia z instruktorem sportu mgr Pawłem Didkowskim, który przeprowadził chętnym osobom badania:

  • ocena stabilności posturalnej - Platforma Stabilometryczna (firmy Technomex)
  • Senior Fitness Test
  • FRT Test(ocena sprawności fizycznej)
  • ocena siły kończyn górnych - Dynamometr
  • badanie składu ciała (m.in. procentowa zawartość wody, tłuszczu, mięśni itd) - waga Tanita.
Badania miały na celu analizę poziomu kontroli posturalnej do szacowania ryzyka upadków osób starszych, porównania wyników poziomu sprawności fizycznej dla swojej kategorii wiekowej. Badania były bezpłatne, proste i nieiniekcyjne. Podczas kolejnego spotkania instruktor przeprowadził terapię krzesełkową oraz inne ćwiczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb osób biorących udział w zajęciach.

Zdjęcia z naszych działań w zakładce Galeria
Chcesz aby Nasza działalność dalej się rozwijała?
dotacja anima humana
Strona główna   Aktualności   Kontakt   Kopiowanie całości lub fragmentów bez zgody autora zabronione. monitoring pozycji admin Czernecki Dariusz Google