anima humana logo stowarzyszenie anima humana opp poczta anima humana
Wybierz język... flaga polska flaga niemiecka

Program "Złap Oddech"

 spotkanie wolontariuszy z podopieczną

Program adresowany jest do rodzin opiekujących się swoimi starszymi lub niepełnosprawnymi bliskimi. Nasze doświadczenia we wspieraniu rodzin opiekujących się starszymi uświadomiły nam, że ich działania są bardzo wyczerpujące, wręcz heroiczne. Stworzyliśmy program „Złap Oddech” aby nie dochodziło do sytuacji, w których zmęczona rodzina, nie mając już więcej sił do sprawowania opieki nad bliskim, decyduje się na oddanie członka rodziny do domu opieki. W ramach tego programu proponujemy pomoc rodzinom w utrzymaniu ich dobrostanu psychicznego w związku z obowiązkami całodobowej opieki nad bliską starszą lub niepełnosprawną osobą.

Nasze działania realizowane są w dwóch etapach:

  1. podobnie jak w przypadku naszego innego działania „Mam czas dla Seniora”, polega na odwiedzaniu osoby starszej lub niepełnosprawnej w jej domu rodzinnym, by nabrała do nas zaufania i czuła się z nami bezpiecznie (ten etap programu jest już przez nas realizowany – zawsze będzie bezpłatny)
  2. powierzenie nam opieki nad osobą starszą lub niepełnosprawną 2 razy w roku na ok. 2 tygodnie w naszym „Domu Rodziny” gdzie zapewnimy odpowiednią, całodobową opiekę psychologiczno-medyczno-rehabilitacyjną. Odpłatność na tym etapie będzie tylko częściowa.

Trudność w rozpoczęciu realizacji 2. etapu polega na tym, iż mikołowscy urzędnicy od trzech lat zastanawiają się który i na jakich zasadach miejski budynek, oczywiście do remontu, powierzyć Stowarzyszeniu.

To nasz jedyny problem na dzień dzisiejszy, by móc rozpocząć realizacje 2 etapu programu. Mamy pomysły, chęci i siłę do działań społecznych. Jeżeli są osoby, które chciałyby przekazać nam budynek, by móc realizować wraz z nami program to prosimy o kontakt.

Dowiedz sie więcej z opowiadania „Abyśmy byli...”
Chcesz aby Nasza działalność dalej się rozwijała?
dotacja anima humana
Strona główna   Aktualności   Kontakt   Kopiowanie całości lub fragmentów bez zgody autora zabronione. monitoring pozycji admin Czernecki Dariusz Google