anima humana logo stowarzyszenie anima humana opp poczta anima humana
Wybierz język... flaga polska flaga niemiecka

darek czernecki zdjecie

Test mechanizmów regulacji emocji
(niestandaryzowany)

test

Celem testu jest wstępna samoocena mechanizmów regulacji emocji i jako taki nie może być traktowany jako ostateczna diagnoza, gdyż taka może być przeprowadzona jedynie w bezpośrednim kontakcie z psychologiem lub terapeutą. W sytuacji uzyskania niewielkiej ilości punktów zalecam kontakt ze specjalistą.
W razie jakichkolwiek problemów lub uwag związanych z testem proszę o kontakt.

Proszę w każdym pytaniu, poprzez kliknięcie lewym przyciskiem myszy w odpowiednim okienku, zaznaczyć najbardziej adekwatną dla siebie odpowiedź. Kliknięcie przycisku „Sprawdź i wyślij” (jeśli aktywna jest obsługa JavaScript) spowoduje wyświetlenie ilości osiągniętych punktów wraz z krótką informacją oraz wysłanie wyników niezbędnych do zestawienia zbiorczego, które zostanie opublikowane po zebraniu odpowiedniej ilości danych.
Dziękuję.


Twoja płeć:

Kobieta
Mężczyzna

1. Przypomnij sobie sytuacje, które wywołały w Tobie bardzo negatywne uczucia (np.: gniew, strach). Odpowiedz jak często przyglądałaś/łeś się tym uczuciom w sobie – rejestrowałaś/łeś wewnętrznie ich przebieg, fazy, reakcje organizmu?:
Nigdy
Zawsze
Czasami

2. W tych sytuacjach, które wywołały w Tobie bardzo negatywne uczucia dokonałaś/łeś nazwania tego co czułaś/łeś (np.: „ To jest gniew”, „ Czuję strach”)? Odpowiedz jak często to robiłaś/łeś:
Zawsze
Nigdy
Czasami

3. W tych sytuacjach oceniałaś/łeś swoje emocje (np.: „ Źle, że to czuję”, „ To jest niedobre uczucie!”)? :
Czasami.
Nigdy
Zawsze

4. W tych sytuacjach informowałaś/łeś swojego rozmówcę o swoich emocjach używając komunikatu „ ja” (np.: „ To mnie złości.”, „ Ta rozmowa mnie denerwuje.”). Jak często?:
Czasami
Zawsze
Nigdy

5. W tych sytuacjach zdarzyło Ci się podnieś głos lub zaciskać zęby lub wykonywać inne działania mogące wskazywać na przeżywane przez Ciebie emocje? Jak często?:
Nigdy
Zawsze
Czasami

6. Przypomnij sobie przyjemne sytuacje, kiedy przeżywałaś/łeś bardzo miłe emocje (np.: wielka radość, euforia). Odpowiedz jak często zdarzyło Ci się okazywać radość w sposób mało kontrolowany (np.: rzucić się znajomemu/znajomej na szyję, głośno krzyczeć lub płakać ze szczęścia w towarzystwie, które nie przeżywało tak przyjemnych emocji)?
Zawsze.
Nigdy.
Czasami.

7. Twój światopogląd pomaga Ci w radzeniu sobie z emocjami:
Nigdy
Czasami
Zawsze

8. Czy stosujesz techniki uspakajające lub relaksacyjne zgodne z Twoim światopoglądem?
Nie stosuję żadnych technik.
Nie.
Tak

9. Twierdzisz, że masz problemy z panowaniem nad emocjami:
Zawsze
Czasami
Nigdy

10. Jeśli kiedykolwiek zauważyłaś/łeś w sobie problemy natury emocjonalnej to starałaś/łeś się podjąć kroki zaradcze?
Nigdy
Czasami
ZawszeChcesz aby Nasza działalność dalej się rozwijała?
dotacja anima humana
Strona główna   Aktualności   Kontakt   Kopiowanie całości lub fragmentów bez zgody autora zabronione. monitoring pozycji admin Czernecki Dariusz Google